• zaloguj się
  • utwórz konto

Wolne miejsca studia niestacjonarne II stopnia – SPRAWDŹ KIERUNKI !!!

Politechnika Białostocka dysponuje wolnymi miejscami na następujących kierunkach studiów niestacjonarnych II stopnia:

• elektronika i telekomunikacja,
  • leśnictwo.

Podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc wraz z kompletem dokumentów kandydaci mogą złożyć w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej do pierwszego zjazdu (harmonogram roku akademickiego)

Wyniki rekrutacji dostępne będą w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 29 września 2021 roku od godz. 15:00.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc zobowiązani są dostarczyć podanie wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem złożenia kompletu dokumentów wydanym przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną w terminie od 25 do 27 września 2021 roku (z wyłączeniem 26.09.2021 r.) w godzinach 8.00 – 15.00.

Wyniki kwalifikacji będą dostępne w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 24 września 2021 roku od godz. 15:00.

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia zobowiązani są dostarczyć w dniach 21-23 września 2021 roku komplet dokumentów (studia I stopnia/studia II stopnia) do właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w celu potwierdzenia chęci studiowania. W przypadku składania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego bądź kuriera – decydująca jest data dostarczenia dokumentów, a nie data stempla pocztowego czy termin nadania przesyłki.

Kandydaci, którzy znaleźli się na liście rezerwowej i nie zostali zakwalifikowani na żaden kierunek studiów automatycznie biorą udział w uzupełnianiu list zakwalifikowanych. Wyniki uzupełnienia list ogłoszone zostaną 24 września 2021 roku.

Wyniki kwalifikacji będą dostępne w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 20 września 2021 roku od godz. 15:00.

Stypendia dla białoruskich studentów

Unia Europejska w ramach programu „EU4Belarus: Solidarność z mieszkańcami Białorusi” ogłasza konkurs na stypendia dla białoruskich studentów, którzy już studiują, a także dla tych, którzy rozpoczną studia w roku akademickim 2021/22 i 2022/23.

Stypendium przysługuje na cały okres studiów i wynosi 450 EUR miesięcznie, wypłacane od września do czerwca. Dodatkowo zapewniony zostanie jednorazowy zwrot kosztów podróży.
O stypendium mogą ubiegać się studenci polskich uczelni oraz ci, którzy zgłosili się na rok akademicki 2021/22 i spełniają co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

1. osoby represjonowane podczas protestów związanych z wyborami prezydenckimi w 2020 roku i zostali zmuszeni do opuszczenia Białorusi;
  2. osoby, które mają trudności finansowe lub nie mają wystarczających środków na życie w jednym z czterech wymienionych krajów;
  3. osoby niepełnosprawne.

Termin składania wniosków upływa 6 września 2021 r.

Więcej informacji oraz listę wymaganych dokumentów dostępna jest tu: http://eu4belarus.info

Wyniki rekrutacji dostępne będą w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 29 lipca 2021 roku od godziny 15:00.

Wolne miejsca studia stacjonarne II stopnia - SPRAWDŹ KIERUNKI !!!

Politechnika Białostocka dysponuje wolnymi miejscami na następujących kierunkach studiów stacjonarnych II stopnia:

• BIM modelowanie i zarządzanie informacją o budynku
  • Zarządzanie

Podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc wraz z komplet dokumentów kandydaci mogą złożyć w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w dniach 24 lipca - 27 lipca 2021 roku w godzinach 8:00-15:00.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc zobowiązani są dostarczyć podanie wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem złożenia kompletu dokumentów wydanym przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną w terminie od 24 do 27 lipca 2021 roku w godzinach 8.00 – 15.00.

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia zobowiązani są dostarczyć w dniach 14-17 lipca 2021 roku komplet dokumentów do właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w celu potwierdzenia chęci studiowania. W przypadku składania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego bądź kuriera – decydująca jest data dostarczenia dokumentów, a nie data stempla pocztowego czy termin nadania przesyłki.

Kandydaci, którzy znaleźli się na liście rezerwowej i nie zostali zakwalifikowani na żaden kierunek studiów automatycznie biorą udział w uzupełnianiu list zakwalifikowanych. Wyniki uzupełnienia list ogłoszone zostaną 19 lipca 2021 roku.

Wyniki kwalifikacji będą dostępne w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 13 lipca 2021 roku od godz. 15:00.

Rejestracja na studia stacjonarne

Rejestracja na studia stacjonarne I i II stopnia potrwa do:

• 30 czerwca 2021 roku - kandydaci zdający egzamin wstępny z rysunku (kierunki: architektura, architektura wnętrz, grafika)
  • 06 lipca 2021 roku - pozostali kandydaci