Wolne miejsca studia niestacjonarne II stopnia – SPRAWDŹ KIERUNKI !!!

Do 07.10.2022 można aplikować na Politechnikę Białostocką o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na następujących kierunkach studiów niestacjonarnych II stopnia:

• leśnictwo,
  • mechanika i budowa maszyn.

Podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc wraz z kompletem dokumentów kandydaci mogą złożyć w Dziale Dydaktyki i Rekrutacji, CNK pok. P1-07.

Wyniki rekrtuacji dostępne będą w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 28 września 2022 roku od godz. 15:00.

Wolne miejsca studia niestacjonarne II stopnia – SPRAWDŹ KIERUNKI !!!

Politechnika Białostocka dysponuje wolnymi miejscami na następujących kierunkach studiów niestacjonarnych II stopnia:

• leśnictwo,
  • mechanika i budowa maszyn.

Podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc wraz z kompletem dokumentów kandydaci mogą złożyć w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc zobowiązani są dostarczyć podanie wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem złożenia kompletu dokumentów wydanym przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną w terminie od 23 do 26 września 2022 roku (z wyłączeniem 25.09.2022 roku) w godzinach 8.00 – 15.00.

Wyniki kwalifikacji będą dostępne w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 16 września 2022 roku od godz. 15:00.

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii - ruszają z nowym programem stypendialnym dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine” skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich (rozpoczynających jesienią 2022 studia techniczne), które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej.

Na program składają się:

– 10-miesięczne stypendium finansowe w wysokości 20 000 zł brutto (wypłacane jednorazowo do 31.11.2022 r.),

– warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich z ekspertami Intel Technology Poland,

– sesje doradztwa zawodowego oraz udział w mentoringowym Programie Buddies,

oraz bezpłatny udział w Perspektywy Women in Tech 2023 - największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet w STEM, Tech & IT.

Do programu  “New Technologies for Women - Ukraine” mogą aplikować:

• pochodzące z Ukrainy studentki oraz doktorantki kształcące się na polskich uczelniach technicznych i uniwersyteckich na kierunkach STEM (lista uczelni i kierunków),
  • pochodzące z Ukrainy absolwentki liceum, rozpoczynające studia w obszarze STEM w roku akademickim 2022/2023,
  • kandydatki powinny znać język angielski w stopniu komunikatywnym,
  • posiadać status studentki/doktorantki przez cały następny rok akademicki,
  • dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studentki/doktorantki.

Rekrutacja do programu “New Technologies for Women - Ukraine” jest dwuetapowa i składa się z następujących części:

• ETAP I (od 16 sierpnia do 10 września 2022) – przyjmowanie wniosków on-line poprzez formularz elektroniczny na stronie Projektu: www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/  oraz weryfikacja formalna wniosków.
  • ETAP II (do 20 października 2022) – wyłonienie 50 laureatek w drodze konkursu zgłoszeń.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 10 września 2022 r.

Więcej o programie:  www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/

Koordynatorka programu:  Agnieszka Cichocka / 728 559 916, a.cichocka@perspektywy.pl

STUDIA STACJONARNE – rekrutacja uzupełniająca!!!

Rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne II stopnia prowadzona będzie na kierunkach:

• BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku,
  • zarządzanie.

UWAGA:

Zobacz listę kierunków w systemie IRK.

Rejestracja rozpocznie się 9 sierpnia 2022 roku.

Harmonogram rekrutacji uzupełniającej na studia II stopnia

Wolne miejsca studia stacjonarne II stopnia - SPRAWDŹ KIERUNKI !!!

Politechnika Białostocka dysponuje wolnymi miejscami na następujących kierunkach studiów stacjonarnych II stopnia:

• Zarządzanie

Podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc wraz z komplet dokumentów kandydaci mogą złożyć w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w dniach 23 lipca - 26 lipca 2022 roku (z wyłączeniem 24.07.2022 roku) w godzinach 8:00-15:00.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc zobowiązani są dostarczyć podanie wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem złożenia kompletu dokumentów wydanym przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną w terminie od 23 do 26 lipca 2022 roku (z wyłączeniem 24.07.2022 roku) w godzinach 8.00 – 15.00.

Opłata za legitymację

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia zobowiązani są dostarczyć w dniach 14-16 lipca 2022 roku komplet dokumentów do właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w celu potwierdzenia chęci studiowania. W przypadku składania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego bądź kuriera – decydująca jest data dostarczenia dokumentów, a nie data stempla pocztowego czy termin nadania przesyłki.

Kandydaci, którzy znaleźli się na liście rezerwowej i nie zostali zakwalifikowani na żaden kierunek studiów automatycznie biorą udział w uzupełnianiu list zakwalifikowanych. Wyniki uzupełnienia list ogłoszone zostaną 19 lipca 2022 roku.

Wyniki kwalifikacji będą dostępne w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 13 lipca 2022 roku od godz. 15:00.