Rekrutacja na studia II stopnia

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

architektura wnętrz

Szczegóły
Jednostka organizacyjna Wydział Architektury
Kierunek studiów Architektura wnętrz
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 30
Czas trwania 1,5 roku
Adres komisji rekrutacyjnej https://kandydacipb.edu.pl/kontakt/
Adres WWW https://kandydacipb.edu.pl/
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (03.06.2024 08:00 – 14.07.2024 23:59)
 Architektura wnętrz – studia II stopnia

 dyplom  STUDIA MAGISTERSKIE

1,5-roczne, stacjonarne

kandydaciStudia przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia kierunku architektura wnętrz, architektura/architektura i urbanistyka, wzornictwo, którzy posiadają kwalifikacje pierwszego stopnia oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia tego kierunku.

W celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy skontaktować się ze wskazaną osobą na wydziale (pokrewieństwo kierunków).

 ksiazkiNa tym kierunku zdobędziesz zaawansowaną, interdyscyplinarną (techniczną i humanistyczną) wiedzę, pogłębioną o świadomość kształtowania najbliższego otoczenia człowieka w oparciu o uwarunkowania psychofizjologiczne. Jako absolwent będziesz potrafił zaprojektować wnętrza w obiekcie o złożonej funkcji i strukturze formalnej, w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, w tym wnętrza wielkoprzestrzenne, zespoły wnętrz o zróżnicowanym programie użytkowym, również z uwzględnieniem uwarunkowań konserwatorskich.

Będziesz umiał tworzyć i realizować projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego (meble, formy użytkowe), wystawiennictwa, aranżacji niewielkich terenów otwartych, a także artystyczne instalacje przestrzenne. Będziesz umiał tworzyć i realizować projekty z zakresu wzornictwa (mebel, formy użytkowe) i wystawiennictwa.

Będziesz przygotowany do prowadzenia interdyscyplinarnego biura projektowego i współpracy z biurami architektonicznymi.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

  • samodzielna działalność projektowa, samozatrudnienie,
  • pracownik w biurach projektowych, zarówno wnętrzarskich, jak i architektonicznych,
  • praca w większości zawodów wymagających zdolności przestrzeniotwórczych i wykształcenia plastycznego,
  • zatrudnienie przy organizacji wystaw, eventów,
  • pracownik studia promocji i reklamy.

Zobacz: Plany studiów


Zasady kwalifikacji

O przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku architektura wnętrz mogą ubiegać się absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunku architektura wnętrz, architektura/architektura i urbanistyka, wzornictwo, którzy posiadają kwalifikacje pierwszego stopnia oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia tego kierunku.

Kandydaci będą kwalifikowani na podstawie listy rankingowej według oceny uzyskanej na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia.

W przypadku przekroczenia limitu miejsc przez kandydatów z tą samą oceną, decydować będzie średnia ocen ze studiów wyliczona na podstawie suplementu do dyplomu ukończenia studiów, a w przypadku posiadania dyplomu bez suplementu wyliczona na podstawie wypisu wszystkich ocen z przebiegu studiów (średnia arytmetyczna).

Sprawdzenie pokrewieństwa kierunku

Wykaz osób na poszczególnych wydziałach odpowiedzialnych za kontakt z kandydatami ubiegającymi się o przyjęcie na studia II stopnia, potrzebującymi stwierdzenia, czy dyplom ukończenia studiów, który posiadają upoważnia do podjęcia studiów na wybranym kierunku studiów.

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Kandydatom posiadającym zagraniczny dokument potwierdzający uzyskane wykształcenie wynik rekrutacyjny przeliczany jest indywidualnie, na podstawie wcześniej dostarczonego na Uczelnię dyplomu.

Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym

Do przyjęcia na studia z pominięciem konkursu dyplomów upoważnieni są uczestnicy zawodów rangi: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Uniwersjada oraz medaliści zawodów rangi: Mistrzostwa Polski, Akademickie Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych w kategorii juniorów i seniorów.

Będą oni przyjmowani na pierwszy rok studiów na podstawie dokumentu potwierdzającego uzyskanie medalu wystawionego przez organizatora Mistrzostw lub odpowiedni Polski Związek Sportowy ujęty w wykazie polskich związków sportowych prowadzonym przez ministra właściwego do spraw kultury fizycznej lub Akademicki Związek Sportowy

Terminy 

Harmonogram rekrutacji

Opłaty

Opłata rekrutacyjna

Miejsce ogłoszenia wyników

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego dostępne będą w:

• IRK,

• budynku Wydziału Architektury (ul. O. Sosnowskiego 11),

• Dział Dydaktyki i Rekrutacji (budynek Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16).

 

Wymagane dokumenty

Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia na studia zobowiązany jest do złożenia kompletu wymaganych dokumentów do właściwej wydziałowej komisji rekrutacyjnej w terminie zgodnym z harmonogramem rekrutacji. Niezłożenie kompletu dokumentów w wymaganym terminie jest jednoznaczne z brakiem potwierdzenia chęci studiowania na Politechnice Białostockiej. W przypadku składania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego bądź kuriera – decydująca jest data dostarczenia dokumentów, a nie data stempla pocztowego czy termin nadania przesyłki. Niedopełnienie obowiązku złożenia dokumentów na wyżej określonych zasadach spowoduje nieprzyjęcie kandydata na studia.

Komplet dokumentów